Hakkımızda

Sürdürülebilir Gıdanın paydaşları gelecek için buluşuyor!

‘Yeşil İş 2015: Sürdürülebilir İş Zirvesi’ çatısı altında bu yıl ilk kez sürdürülebilir gıda konusu, tüm gün süren bir konferans ile ele alınacak. Sürdürülebilir Gıda Konferansı 2015, gıda sektörünün tüm paydaşlarını 9 Ekim’de İstanbul’da bir araya getiriyor.

Gıda sektörü hızlı nüfus artışı, küresel iklim değişikliği, doğal kaynakların bilinçsiz tüketimi gibi hayatımızı etkileyen birçok önemli sorunla mücadele eden sektörlerin başında geliyor. Gıda sektörünün önemli temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşecek olan Sürdürülebilir Gıda Konferansı 2015, dünya nüfusuna sürdürülebilir şekilde sağlıklı besin sağlanması konusundaki stratejilerin konuşulacağı bir platform oluşturacak.

Gıda sektörünün tüm paydaşlarının buluşacağı Sürdürülebilir Gıda Konferansı 2015, sürdürülebilir dönüşümü sağlamak için bir araya gelecek ve ilham veren fikirler ortaya koyacak. Sürdürülebilir gıda tedariki ve tüketimi için; tüketici davranışlarından şeffaf tedarik zincirine, ambalajlamadan gıda atığına, çevresel etkilerden sürdürülebilir tarıma, sürdürülebilir perakende zincirlerinden ekosistemin korunmasına kadar pek çok konunun paylaşılacağı Sürdürülebilir Gıda Konferansı, sürdürülebilir gıda için sektörü bir araya getirecek.

Sürdürülebilir Gıda Konferansı 2015; farklı sektör ve iş liderlerini, sürdürülebilir büyümenin uzmanlarını, büyük sermayeli şirketlerden KOBİ’lere kadar tüm özel sektör temsilcilerini, kamu sektörünü, sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcilerini ve akademi dünyasını, sürdürülebilir dönüşüm için bir araya getirmeye ve yaratıcı stratejilerle geniş kapsamlı bir bakış açısı sunmaya hazırlanıyor.